Jak rozpoznat pravé čarodějky od falešných? Doporučený

mag tvS obdobím Vodnáře se objevila doslova přívalová vlna čarodějek a mágů. Esoterika nabyla nového rozměru a stává se stále oblíbenější. Lidé se snaží dozvědět se o pozitivní magii co nejvíce. V knihkupectví má esoterika vlastní oddělení, v novinách nacházíme stále častěji pozvánky na různé semináře, na internetu čteme o zázracích andělů. Přibývá jasnovidných lidí. To vše je pro nové období příznačné. Spolu s popularitou se však objevují také podvodníci, kteří se nás snaží všemi dostupnými prostředky oklamat a většinou za tím vším stojí jen peníze. Pokusím se vám popsat, jak čarodějky a mágy rozpoznat.

 

Nejlevnější na internetu - nejrozšířenější podvod

Snad na každém internetovém bazaru a aukční síni naleznete inzerát "Věštění z karet, zaručeně pravé, funguje, cena 50, 100 nebo 250 Kč." Inzeráty se předhánějí v nejnižší ceně, aby přilákaly co nejvíce klientů. Jsme lapení v internetové síti, ať už chcete nebo ne. Na internetu za sebou necháváme elektronickou stopu. V dnešní době je velmi snadné zjistit kde bydlíte, kde pracujete, co vás baví, jaké filmy rádi sledujete a také vaše aktuální nálady. Na Facebooku se veřejně chlubíme téměř vším, co prožíváme doma i v práci. Není těžké, aby "zaručeně pravá" internetová čarodějka během pěti minut zjistila o nás co nejvíce potřebných informací a svůj výklad začala větou "Vidím v kartách, že jste nemocná.", nebo "Karty mi říkají, že hledáte práci, ale nenacházíte ji." Trochu rychlého hledání na internetu a výklad karet je hotov každému na míru. Pro podvodníky je to nejvhodnější přístup k Vašim penězům a ani nemusí vytáhnout nohy z domu. Nestojí je to mnoho námahy a jejich bankovní účet se plní. Pro některé je to přivýdělek k sociálním dávkám, pro jiné hlavní obživa. Nejsou to však skutečné čarodějky. Těží z toho, že je nevidíte, jsou schované za svými počítači. Neoplývají magickou mocí. To, že si v krámku zakoupily balíček karet z nich čarodějky ještě nedělá. Jejich motivací jsou peníze.

V televizi nikdy nehledejte pomoc

tv carodejkaNehledejte čarodějky v televizních pořadech - nejsou skutečné. Na televizních stanicích stále přibývá pořadů, kde vystupuje čarodějka nebo jasnovidec a nabízejí nám odpovědi na naše otázky a zázračné nás zbaví našich problémů. Je to však jen divadlo. Všimněte si jejich kostýmů, jako by je někdo vystřihl z modního časopisu sto let starého. Předměty na stole mají posílit náš dojem, že "moderátor" skutečně oplývá magickou mocí. Pozadí záběru v televizi nás má zavést na tajemné až mystické místo jako z pohádky nebo sci-fi filmu. Vše je to jen divadlo, které je dobře promyšlené. Je to lákadlo na lidi, kteří chtějí věřit. Mnozí z diváků jsou v opravdu tíživé situaci a hledají vykoupení. Na ně jsou tyto televizní pořady (a mnohdy celé satelitní stanice) zaměřeny. Jejich autoři se řídí heslem: "Když se tonoucí chce chytit stébla, proč mu jedno neprodat." Podvod odhalíte, když se budete pozorně dívat. Například kamera, která snímá stůl, je umístěna záměrně v takovém úhlu, že kartářce nevidíte na karty. Když někomu provádí výklad karet, soustředí se na to co říká - nechce vás odradit, nesoustředí se na míchání karet, jste ji ukradení, její výklad je většinou Ano - Ne. Jeden skutečný výklad karet trvá půl až celou hodinu, což zde se neděje ani náhodou. Magické rituály na odstranění bloků, jindy trvající hodiny, vykoná čarodějka během tří vteřin. Na každého diváka má herečka časový limit, kdy ho musí uspokojit a rychle se ho zbavit, protože za hodinu televizního vysílání chce obsloužit co nejvíce diváků. Co nevidíte je displej vedle kamery. Ten samozvané čarodějnici oplývající nadpřirozenými schopnostmi ukazuje, kolik času zbývá, aby se zbavila klienta na telefonní lince a vytvořila umělý prostor čekajíc na dalšího. Televizní stanice vydělává na příchozích hovorech, pro které používají tzv. barevné telefonní čísla. Když Vám pak přijde výpis z účtu vašeho mobilu, nestačíte se divit, kolik peněz jste jim hovorem přeposlali. Jsou k tomu dobře cvičeni. Ve studiu je také světelný ukazatel, který říká čarodějnici, kdy má povídat do kamery a lákat klienty. Když je na lince dost čekajících a čekají už delší dobu, rozsvítí se na ukazateli jiný signál a žena ve studiu je přepojena na volajícího (zatímco další stále čekají na spojení a mají dojem, že se na ně již brzy dostane). Nejvíce peněz mají z čekání. Je to velmi dobře známí marketingový model a jejich tvůrci se nestydí jít ještě dál. Prohlašují, že jejich čarodějka je ta pravá a podpoří to vydáním knihy s fotkou herečky na přebalu a knihu označí jako velmi úspěšný titul (bestseller). V knize se dozvíme, jak čarodějná herečka sama své schopnosti získala - velmi často je zdědila od svých cikánských či ruských předků nebo po babičce.

casopis

Zaručeně pravé horoskopy v časopisech

V časopisech čarodějky také nehledejte. Vydavatele časopisů netisknou svůj časopis ze sponzorských darů nebo vlastní ušlechtilosti. Jsou závislí na tom, kolik čtenářů si jejich časopis koupí. Drahý je tisk i platy redaktorů. Myslíte si, že v redakci je zaměstnáno mnoho jasnovidných lidí, kteří konají dobro a šíří lásku? Jejich jedinou motivací je výplatní páska a proto využijí všech dostupných prostředků, aby jste si časopis zakoupili. Jednou jsem se bavil s redaktorkou takového časopisu a sama u večeře pronesla "Divím se, že tomu někdo věří, ale když to lidi kupují, bylo by hloupé toho nevyužít. Když to neuděláme my, udělá to za nás někdo jiný."

Na ulici za penízky

I mě se občas stává, že z ničeho nic ke mě přiskočí cikánka a ptá se "Kde je tady vlakové nádraží, mladý pane?" Pak mě chytne za ruku a začne říkat: "Vidím, že jste velmi laskavý člověk, často odmítaný. To se brzo změní. Velkou budoucnost já vidím ve vašich rukou,...." na konci všeho pak jako by nic dodá "a na jídlo pane, nějaký peníz, aby se žilo lépe, dáte?" Padesát korun je ji málo a stokoruna ji také moc neuspokojí. Když ji odmítnete začne lamentovat a pronášet všelijaká zaklínadla. Opravdu takto vypadá pravá čarodějka? Opravdu si myslíte, že čarodějka vidí budoucnost a když ji nezaplatíte, tak Vám ji změní? Její slova a zaklínadla nemají skutečnou moc. Je to jen druh nadávek. Potřebuje si ulevit, protože nic od vás nevymámila. Nechodí do práce a její jasnovidnost je jen výplodem fantazie její i naší.

Jak vypadá pravá čarodějka nebo skutečný mág?

Na první pohled je nepoznáte od jiných lidí. Jsou skromní. Nepyšní se svou mocí, nejsou vidět v televizi, nesnaží se být celebritami, neobjednávají si reklamy v novinách. Jejich skutečná moc pramení z jejich vnitřku. Když s nimi hovoříte, nešetří milým úsměvem, nestěžují si, vždy nabídnou pomoc a nečekají za to odměnu (už vůbec ne peníze). Někteří z nich ani neví jakou mocí oplývají. V jejich přítomnosti se daří rostlinám i zvířatům. Často mají doma květiny, které kvetou několikrát za rok. Když se s nimi loučíte, máme lepší náladu. Jsou to lidé, kteří si váží života a přírody kolem nás, sbírají bylinky, recyklují odpad, snaží se zdravě jíst, umí naslouchat, nejsou hluční. Jsou skromní, neobklopují se drahými věcmi, neoblékají se do luxusních šatů. Každá čarodějka a každý mág se zaměřuje na to, co umí nejlépe. Někteří mají moc uzdravovat, jiní mají jasnovidné schopnosti (ať už vrozené nebo získané), někteří věští, jiní nás zbavují svou přítomností negativní energie. Nezneužívají svou moc. Vzdělávají se. Jsou otevření novým možnostem.

Mohl bych jmenovat další vlastnosti, ale je to zbytečné. Jde o pocit, který v nás vyvolává jejich přítomnost. Vědí, že jejich hlavní poslání je být užitečný na tomto světě. Když se setkáte s čarodějkou nebo s mágem, ptejte se vnitřního hlasu "Je svým počínáním světu prospěšná/ý?" Pokud i za týden, za měsíc bude vaše odpověď kladná, je to někdo, koho byste si měli ve své blízkosti udržet.

V pohádkách a fantasy příbězích se mágové a čarodějky řadí do úrovní vzdělanosti. První, druhá, třetí,... úroveň, která má určit moc magie, kterou čarodějka či mág oplývá. Už jsem zmínil, že každá čarodějka a mág se vzdělávají a stále se učí být lepšími. Nepředstavujte si však, že by chodili do kouzelnické školy jako Harry Potter, kde základní vzdělání je první kategorie, maturita z magie druhá kategorie, vysoká magická třetí, doktorát čtvrtá a pod. Nechme tento svět pohádkám. Ve skutečnosti je tomu jinak. Pokusím se Vám popsat úrovně, jak je vnímám já.zahrada louka

1 Do první úrovně patří většinou lidé, kteří si ani svou moc neuvědomují. Jistě takové znáte. Když se do něčeho nového pustí, vždy jim jde práce od ruky a dokončí ji s úspěchem. Skoro to vypadá, že na co sáhnou, to se jim podaří. Na zahrádce jim vše krásně roste, kvete a voní. Rádi vaří. Sbírají houby, bylinky, rádi chodí do přírody. V jejich blízkosti se cítíme velmi příjemně. Do této kategorie však také patří lidé, kteří jsou často vzteklý, nadávají, klejí, jsou zapšklý. V jejich blízkosti je to naopak. Do čeho se pustí, tomu se nedaří, pořád u práce nadávají. Doma jim květiny vadnou a netuší proč, šperky na těle jim oxidují a barví jejich pokožku. V jejich přítomnosti cítíme těžký vzduch. Často, když zaklejí něco spadne. Když kolem nich projdete, jejich špatná energie přeskočí také na vás a vy máte celý den špatný. Tato úroveň je první inkarnací.

cerna magie

2 V druhé úrovni si už čarodějky a mágové uvědomují svou moc. Ví, že magickou moc mají. V této úrovni se však stále nenaučili svou moc využít. Omezují se na zaříkávadla, vyrábějí talismany, většinou ve svůj vlastní prospěch. Snaží se ovlivnit loterii, přilákat k sobě lásku i majetek. Jsou to lidé velmi sobečtí. Aniž by si to uvědomovali, jsou na temné straně magie. Neumí svůj potenciál plně využít a druhým pomoc nenabízejí. Vše podřizují jen svým potřebám. Tato úroveň je většinou již druhou inkarnací.

3 Čarodějky a mágové třetí úrovně žiji v ústraní. Nesou si svou předešlou zkušenost v nové inkarnaci. Jejich kouzla se jim vracejí zpět a oni trpí za své špatné skutky v předešlém životě. Jen s velkými obtížemi si umí udržet funkční vztah. Uvědomují si svou moc, ale navenek se nijak neprojevují. Jsou tiší, žijí v ústraní, uchylují se na samotu. Taková typická čarodějka třetí úrovně je zapšklá a protivná učitelka. Může trvat i tři inkarnace, než si čarodějky a mágové této úrovně uvědomí, k čemu se jejich moc dá v dobrém použít.

kniha stinu

4 Čtvrtá úroveň je pro nás nejběžnější. Čarodějka a mág si již svou moc plně uvědomuje. Ví, co dokáže magie. Učí se po předešlém utrpení v třetí úrovni opět přicházet mezi lidi. Snaží se naučit co nejvíce magických disciplín - vykládání z karet a ruky, učí se znát použití bylinek, sepisuje magické rituály a učí se je ovládat, obklopují se magickými předměty, chodí na semináře a zdokonaluje své rituály. Mnozí si zakládají na své moci podnikání a přináší jim obživu. Své rituály nesmyslně tají, aby jim je někdo nezcizil. Mají strach, že někdo jiný bude mít stejnou nebo silnější moc.

5 Pátá úroveň zahrnuje všechny čarodějky a mágy, jenž pochopili svou předešlou cestu zrození, učí se trpělivosti, komunikace s lidmi, zakládají nové magické projekty a snaží se je zdárně dovést do konce. Učí se empatii, chtějí se vcítit plně do člověka, který potřebuje jejich pomoc. Znají mnoho způsobů jak člověku pomoci od jeho utrpení a bolesti. Jsou připraveni zasáhnout kdykoliv, jsou-li o to požádáni. Obohacují staré rituály o nové prvky a vytvářejí zcela nové rituály - lepší, účinnější. Velmi snadno již rozpoznají pozitivní magii od té temné a proto se již na špatnou stranu magie nikdy nepřikloní. Umí svou moc ovládat a ví, jak a kdy přesně pomoci. Jsou to velmi srdeční lidé. Učí se meditovat a využívat vesmírnou sílu, které je všude kolem nás. V této úrovni setrvává čarodějka i mág nejdéle a můžou se reinkarnovat do stejné úrovně stále dokola, dokud nepochopí, k čemu je jejich moc ve skutečnosti určena.

6 Do šesté úrovně řadím všechny, jenž se naučili mít svou moc plně pod kontrolou, umí využívat vesmírnou energii, jsou trpěliví, laskaví, vždy připraveni pomáhat bez potřeby získat na oplátku odměnu. Mají ustálené rituály (již nemění své návyky každou chvíli). Tito lidé mají přirozenou autoritu a jejich silná osobnost z nich přímo číší, přesto zůstávají skromní, neohrnují nos nad ostatními čarodějkami či mágy a stávají se dobrovolně jejich učiteli. V této kategorii nalezneme čarodějky a mágy, kteří čerpají zkušenosti z předešlých inkarnací a znají svou cestu i cíl, ke kterému chtějí dojít.

7 Jaká je sedmá úroveň? Já sám váhám tuto úroveň definovat. Nechci vytvářet škatulky pro čarodějky a mágy, se kterými se často v nynějším životě nesetkávám. Nechávám prostor vaši zkušenosti a nápadům. Máte-li nějakou představu o sedmé (a další) úrovni, napište ji do příspěvku pod tento článek.

Ohodnotit tuto položku
(9 hlasů)
Martin B. H.

karty, odstraňování bloků, věštby.

Jeho zálibou je vykládání tarotu a andělských karet. Když přijde čas, nahlíží do křišťálové koule. Je vášní je studium esoteriky a získávání praktických zkušeností s věšteckými technikami období Vodnáře.

5607 komentáře

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru