Křišťál horský

Popis

Průsvitný, bezbarvý krystal křemene. Horský křišťál je minerál.
Nepleťte si s křišťálovým sklem.

Použití

Podporuje trpělivost, moudrost a dokonalost. Je naprosto univerzální a působí na všechny neduhy, používá se jako doplňkový kámen ke všem ostatním. Projasňuje mysl, nabíjí novou energií, zklidňuje, podporuje neutralitu, odstraňuje negativní emoce, chrání auru a odstraňuje bloky bránící volnému toku energie v těle. Ovlivňuje funkci štítné žlázy, srdce, krevní oběh, plíce, zažívací ústrojí, pomáhá při nevolnostech, závratích, bolestech hlavy a migréně, tlumí horečku. Příznivý účinek má i na vlasy, pokožku, nehty, sliznice a snižuje otoky. Vede člověka k celistvosti, která v sobě harmonicky sjednocuje pestrou mnohotvárnost života. Přináší jasnost a světlu duchu i duši a podporuje duchovní poznání. Pomáhá duši splynout s duší Universa. Uvolňuje blokády, ochraňuje a dává novou energii.

Z knihy

Ve fyzické rovině působí na funkci štítné žlázy, na srdeční činnost a oběhový systém, na zažívací ústrojí. Jeho doménou je zejména nervový systém, účinně tiší neuralgické bolesti a léčí potíže psychosomatického původu, například migrénu, neurózy a podobně. Drůza křišťálů nebo velký krystal zkvalitňuje vibrace v místnosti, působí proti patogenním zónám. Krystalů křišťálu je mnoho druhů, při troše cviku zjistíte, který vám nejlépe vyhovuje a který se hodí na jaký druh práce. Některé krystaly vynikají velkou silou, jiné dobře zprostředkovávají tok energie a je na každém, jaké si k práci zvolí. Většinou nevystačíme jen s jedním, zvlášť při častém léčitelském využití. I kámen si musí odpočinout. Zvláštní kapitolou jsou křišťály s vrostlicemi. Křišťál s vrostlicemi turmalínu je kamenem protikladů, kamenem symbiózy. Pomáhá odstraňovat citové bloky mezi blízkými, dodává nadhled i odvahu, otevřít bolestivá témata. Hodí se také k meditaci, zejména začátečníci ocení jeho podporu. V léčitelství se užívá zejména v případě, že nervové vypětí je příliš velké a způsobuje zdravotní problémy, např. bolesti hlavy, průjmy, zvracení atd. V kritických chvílích posiluje srdeční činnost.
Křišťál s vrostlicemi rutilu je velmi krásný, ozdobený zlatavými vrostlicemi, které posilují jeho schopnost přenosu energie. Chrání před úklady temnot v bdění i ve spánku, prozařuje a při meditaci podporuje jasnovidné schopnosti. V léčitelství je používán pro léčbu nemocí horních cest dýchacích, astmatu, chronické bronchitidy a tuberkulózy. Posiluje funkci štítné žlázy a upravuje sexuální problémy způsobené psychickými blokádami. Podporuje také imunitní systém.

Očištění a nabíjení

Křišťál můžeme nabíjet na slunci libovolně dlouho, je prospěšné očišťovat jej ve společnosti jiných kamenů, které křišťál svou energií dobíjí.

Tags: kameny Léčení